Reklama:
Reklama:

TERMINARZ ROZGRYWEK / WYNIKI

MUKS Barcin 1
1 2 3 4 Total
22 23 25 14 1
25 25 20 25 3
3 LO Żnin
Data meczu: 2015-11-21 08:30:00 Miejsce: Hala Sportowa 1. LO Sędziowie: Maciej Drzewiecki(Boisko),

Przez dwa sezony rywalizacji zawodniczkom LO Żnin ani razu nie udało się pokonać zespołu MUKS-u Barcin. Tym razem jednak, chociaż minimalnym faworytem wydawały się być podopieczne Damiana Kaśków, ręce w geście triumfu mogły unieść licealistki, które grając ambitnie i rozsądnie zainkasowały trzy punkty, dzięki czemu umocniły się na trzecim miejscu ligowej tabeli. Z drugiej strony, w zespole, który rządził i dzielił dwa sezony temu, aktualnie nie została już praktycznie żadna z tamtych zawodniczek. „Złote czasy” barcińskiej siatkówki pamiętają jedynie Zuzia Dziurzyńska i Karolina Tarnowska. Na domiar złego MUKS na ten mecz przyjechał w siedmioosobowym składzie, bez większych możliwości wprowadzania zmian.

Zacięta walka o punkty trwała przez cały mecz. Pierwszy toczył się z lekką przewagę LO i zakończył wygraną 25:22. W drugim przez większą część czasu wszystko wskazywało na to, że zespół dowodzony przez Zuzanną Dziurzyńską doprowadzi do remisu, ale od wyniku 20:17 coś w grze barcinianek zaczęło się psuć. Licealistki skrzętnie to wykorzystały, najpierw doprowadzając do remisu 23:23, a potem wygrywając dwie ostatnie zagrywki i podwyższając prowadzenie na 2:0.

Set trzeci, podobnie jak drugi, charakteryzował się lekką przewagą MUKS-u. Mając w pamięci sytuację z poprzedniej partii, tym razem brązowe medalistki z poprzedniego sezonu nie przysnęły w końcówce i zwyciężyły 25:20, czym przedłużyły swoje szanse na zdobycie pierwszych punktów. Spory wysiłek włożony w tę część rywalizacji, a poniekąd zapewne i przykry wypadek Sandry Derengowskiej (została w jednej z akcji znokautowana przez koleżankę ciosem w twarz), nie pozwoliły barciniankom nawiązać walki w czwartej partii, którą przegrały zdecydowanie 14:25 i całe spotkanie 1:3.

MVP: Paulina Żołądkiewicz (LO Żnin)

MUKS Barcin:
Michalina Barczyńska, Sandra Derengowska, Zuzanna Dziurzyńska (c), Dominika Leszczyńska, Weronika Szadłowska, Karolina Tarnoska, Zuzanna Barańska

LO Żnin:
Oliwia Fryca, Marika Lewandowska, Matylda Napierała, Weronika, Nowak, Katarzyna Pietraszko (c), Monika Pituła, Layla Settaf-Cherif, Nikola Żeglarska, Joanna Dec, Laura Woźniak, Natalia Przybył, Paulina Żołądkiewicz

Reklama: