1 2 3 Total
25 27 25 3
20 25 15 0
0 Master Team
Data meczu: 2015-11-21 09:45:00 Miejsce: Hala Sportowa 1. LO Sędziowie: Maciej Drzewiecki(Boisko),

Spotkanie dwóch prowadzących w tabeli zespołów miało ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, który z nich zakończy pierwszą rundę rozgrywek na pozycji samodzielnego lidera. Trudno było prorokować wynik, jednak nieco więcej szans dawano „masterkom”, które są przecież aktualnymi mistrzyniami, grają w takim samym składzie od kilku lat, a ponadto do tej pory nie straciły nawet seta, chociaż grały z tymi samymi rywalami co debiutujący w ŻALS Kobiet Volley-mix. Należy jednak pamiętać, że drużyna, która swoją ligową przygodę dopiero zaczęła, nie składa się z zawodniczek, które stawiają w siatkarskim światku pierwsze kroki. Wszak Katarzyna Jusiak i Sylwia Woźniak to tegoroczne triumfatorki Grand Prix Żnina, Justyna Bąk w GPŻ była druga w rywalizacji mikstów, a Ani Leszczyńskiej w Żninie nikomu przedstawiać nie trzeba.

Pierwsza partia miała dość dziwny przebieg. Po wyrównanym początku na prowadzenie 11:8 wysunął się Master Team, ale dobrze i skutecznie grające rywalki zdołały tę stratę odrobić, wyjść na 22:18 i zmienić losy seta, który długo układał się po myśli Agaty Szpringer i spółki. Mnóstwo emocji dostarczył set drugi. Lepiej zaczął Volley-mix, prowadząc już 6:2, ale „masterki” doprowadziły do wyniku 8:8, a potem objęły wysokie prowadzenie 15:10. Wówczas po raz kolejny sytuacja się zmieniła i tym razem to zawodniczki w czarnych koszulkach wyrównały na 17:17. Od tej chwili walka była już bardzo zacięta i zwyciężyć mogła każda ze stron. Ostatecznie, grając na przewagi, Volley-mix triumfował 27:25 i prowadził w meczu 2:0.

O ostatniej partii Master Team zapewne chciałby jak najprędzej zapomnieć. Gra nie układała się od początku i Volley-mix prowadził szybko 6:1. Później, stopniowo, regularnie tę przewagę powiększał. Grające nerwowo i chyba już mocno zdezorientowane całą sytuacją obrończynie tytułu uległy 15:25, w całym pierwszym meczu na szczycie przegrywając 0:3. To jednak dopiero pierwsze spotkanie obu drużyn i chociaż teraz w lepszej sytuacji jest na pewno Volley-mix, nie może sobie pozwolić na odpuszczenie kolejnych gier.

MVP: Anna Leszczyńska (Volley-mix)