Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

12 marzec 2016

Ostatnia kolejka bez niespodzianek

MUKS Barcin pokonał PG 1 Żnin, a osłabiony Master Team rozgromił zdekompletowane licealistki. Ostatnia kolejka ligowych spotkan nie przyniosła więc żadnych zmian w tabeli.

Aby wszystko stało się jasne, MUKS potrzebował zwycięstwa nad najmłodszymi w stawce siatkarkami reprezentującymi PG 1 Żnin. Pomimo, że trener barcinianek w ciągu meczu wprowadzał wiele zmian i dał pograć swoim najmłodszym podopiecznym, żninianki nie wykorzystały swej szansy. Tym razem, pomimo, że w każdym secie zdobyły dwucyfrową liczbę punktów, zabrakło im przebłysków, jakimi potrafiły zaskakiwać w poprzednich pojedynkach. Wygrana 3:0 przypieczętowała drugi z rzędu i jak najbardziej zasłużony brązowy medal dla barcińskiego zespołu. O ile przed rokiem MUKS srebro przegrał, w tym roku można mówić o sukcesie, bo rywalizacja o brąz była zacięta.

Znając wyniki pierwszego pojedynku, licealistki przystępowały do meczu z Master Teamem mając świadomość, że niczego więcej już w tym sezonie nie osiągną. Z kolei "masterki", chociaż i tak w przekroju całego sezonu pokazały ogromną klasę i wiele świetnych zagrań, bardzo chciały powetować sobie przegraną sprzed tygodnia. Zasłużoną i bardzo wysoką wygraną odniosły ubiegłoroczne mistrzynie. Był to pierwszy mecz w kończącym się sezonie, kiedy w ŻALS Kobiet zespoły nie zagrały w pełnych składach. "Masterki" tym razem wyszły na boisko bez Agaty Szpringer i Anity Ehrlich, a w zespole Macieja Drzewieckiego zabrakło m.in. Pauliny Żołądkiewicz, Mariki Lewandowskiej, Katarzyny Pietraszko, Layli Settaf-Cherif czy Moniki Pituły. Zarówno po stronie Master Team jak i I LO wystąpiło więc po pięć siatkarek.

Podczas ostatniej kolejki rozlosowano pary ćwierćfinałowe turnieju o Puchar ŻALS Kobiet, który rozegrany zostanie 19 marca. W pierwszej fazie zagrają:
10:00 PG 1 Żnin - (los wolny?)*
10:00 MUKS Barcin - Volley-mix
10:45 Atomówki Barcin - Absolwentki Żnin
10:45 Master Team - I LO Żnin

* prowadzone są rozmowy z jednym zespołem, który może dołączyć do rozgrywek.

Po zakończeniu turnieju odbędzie się podsumowanie sezonu i wręczenie nagród.

Pokaż wiadomości

Reklama: