Reklama:
Reklama:

TERMINARZ ROZGRYWEK / WYNIKI

Master Team 3
1 2 3 Total
25 25 25 3
14 4 6 0
0 PG 1 Żnin
Data meczu: 2015-10-17 09:45:00 Miejsce: Hala Sportowa 1. LO Sędziowie: Jakub Szary(Boisko),

W meczu aktualnych mistrzyń z debiutującym w rozgrywkach zespołem Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie, niespodzianki nie było. Pomimo ambitnej postawy, całkiem sporych umiejętności i wielu bardzo pochlebnych opinii, najmłodsze uczestniczki ŻALS Kobiet nie były w stanie zagrozić starszym i bardzo utytułowanym rywalkom.

Na początku spotkania PG 1 Żnin rzuciło się do ataku, częściowo te próby były udane, ale bardzo szybko zarysowała się przewaga Master Teamu, który obejmując prowadzenie nie oddał go do końca seta i wygrał zdecydowanie 25:14. W drugiej partii przewaga mistrzowskiej ekipy nie podlegała już żadnej dyskusji, co potwierdził wynik będący udokumentowaniem świetnej gry. „Masterki” zwyciężyły 25:6. Trzecia partia, podobnie jak druga, potwierdziła, że faworyt w tym spotkaniu mógł być tylko jeden. Podopieczne Roberta Krynickiego przegrały ostatniego seta w stosunku 4:25 i całe spotkanie 0:3.

Pomimo tak wysokiej wygranej, szybkiego rozstrzygnięcia i dużej różnicy w grze obu zespołów, gimnazjalistki spotkały się z ogólnie pozytywnymi komentarzami. Wielokrotnie mówiono o ambitnej postawie, bo rzeczywiście, zespół PG 1 Żnin posiada ogromną chęć do gry. Jedynym mankamentem jest brak ogrania w rywalizacji ze starszymi, silniejszymi rywalkami. Nic dziwnego, że gimnazjalistki dołączyły do ligi, by przede wszystkim cały czas uczyć się siatkarskiego rzemiosła i żadnych wysokich celów sobie nie stawiają. To musi zaowocować w przyszłości, kiedy nabiorą sił i posiądą bardzo ważną umiejętność, zwaną boiskowym sprytem.

MVP: Agata Szpringer (Master Team)

Master Team:
Agata Dudziak, Anita Ehrlich, Donata Gryczka, Hanna Pioterek, Monika Kuklińska, Karolina Smarul, Wiktoria Smarul, Natalia Sudak, Agata Szpringer (c)

PG 1 Żnin:
Marta Koszutowska (c), Monika Polaszewska, Julia Boińska, Natalia Boińska, Wiktoria Witucka, Zofia Fryca, Karolina Michalska, Martyna Romel, Nadja Polaszewska, Paulina Hyldybrant, Marta Grzechowiak, Emila Stanna, Zuzanna Mroczkowska, Nina Mroczkowska, Natalia Daroszewska

Reklama: