5 marzec 2016

Twierdza Pałuki zdobyta!

Sokół Gąsawa w przedostatniej kolejce pokonał Pałuki i awansował na pozycję wicelidera. Porażka żninian sprawia, że teoretyczne szanse na mistrzowski tytuł zachowali Bad Boys Szubin.

W trzynastym dniu ligowej rywalizacji rozegrane zostało... tylko jedno spotkanie. Walkowerami zakończyły się mecze I LO Żnin z Wulkanem i Volley Vit-Paszem. Pomimo, że jeszcze w czwartek licealiści byli gotowi do gry, dosłownie na godziny przed meczami ich skład całkowicie się rozsypał i dwa ostatnie pojedynki zmuszeni byli oddać rywalom bez gry. Tym samym zakończą sezon z dorobkiem 2 punktów, co oczywiście nie pozwoli poprawić zajmowanej siódmej pozycji w tabeli.

Niedosyt po walkowerach wynagrodzili za to siatkarze Pałuk Żnin i Sokoła Gąsawa. W meczu, który od początku stał na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak niecały rok temu lepsi byli gąsawianie, znów w stosunku 3:1. Była to pierwsza w sezonie porażka liderów rozgrywek i pierwsza przegrana w lidze od 14 marca ubiegłego roku, kiedy to ulegli ówczesnemu Drob-Paszowi. Pomimo, że żninianie zagrali w pięcioosobowym składzie, w końcówce czwartego seta mieli realną szansę doprowadzić do tie-breaku, co byłoby równoznaczne ze zdobyciem złotego medalu.

Tak się jednak nie stało i teraz wszystko rozstrzygnie się w bezpośrednim spotkaniu z Bad Boys Szubin, którzy jako jedyni zachowują jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie Pałuk. Co musiałoby wydarzyć się, aby Pałuki nie zdobyły mistrzostwa? Sytuacja w tabeli jest taka, iż nawet dwie wygrane Bad Boys po 3:0 (mają do rozegrania zaległy mecz z Wyindywidualizowanymi), nie gwarantują sukcesu. Wtedy bowiem obie drużyny będą miały po 28 punktów i identyczny stosunek setów 31:12, więc o wszystkim zdecyduje stosunek małych punktów, a tutaj wszystko jest jeszcze możliwe. Z kolei Pałuki, by być pewnym tytułu, w meczu z szubinianami muszą wygrać co najmniej seta. Przy jakimkolwiek innym wyniku niż 3:0 na korzyść Bad Boys, złote medale trafią do żnińskich siatkarzy.

Ostatnia i jak się okazuje - decydująca kolejka - rozegrana zostanie 12 marca. W przerwie między pierwszą, a drugą serią meczów (ok. godz. 9:45) odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych turnieju o Puchar ŻALS, który 19 marca zwieńczy bieżący sezon. Zapraszamy!